Akabe Trafo Enerji A.Ş.

Dalga Duvar

Akabe Trafotam otomatik makinası ile  1.2mm veya
1.5mm kalınlıkta 1600 mm genişlikte CCR 6112
A1 kalite sac işleyerek müşteri projelerine uygun
şekilde dalga duvar imalatı yapmaktadır.

Detaylar..

Akabe Trafo Enerji A.Ş.

Kazan

Firmamız,
25 KVA'dan 25 MVA'ya kadar transformatörler
kazan imalatı ve 1600mm genişliğe kadar
dalga duvar imalatı yapabilmektedir.

Detaylar..

Akabe Trafo Enerji A.Ş.

Kapak

Hermetik ya da yağ genleşme depolu tipteki
dağıtım ve güç transformatör kazanlarının
kapak ve rezerve imalatları projesine uygun
şekilde yapılmaktadır.

Detaylar..

Akabe Trafo Enerji A.Ş.

Test

Transformatör ömrünü doğrudan etkileyen sızdırmazlık
testi fabrikamızda bulunan test platformumuzda
0.30 Mbar basınç altında penetran sıvısı ile
tahribatsız ölçüm yöntemi ile yapılmaktadır.

Detaylar..

Akabe Trafo Enerji A.Ş.

Kesim

CNC tabanlı tam otomatik plazma kesim makinamız
ve abkant büküm makinalarımız sayesinde kazan ara
imalatı olan kesim ve büküm işlemleri bünyemizde
yapılmaktadır

Detaylar..

KAPASİTEMİZ:

Dalga duvar, kazan, plazma kesim büküm ve boyama işlemleri ile alakalı kapasitemiz yanda verilmiştir. 

Dalga Duvar İmalat Kapasitesi
[KG/AY]

140000


Notice: compact(): Undefined variable: script in /home/eenakabe/public_html/templates/tx_finance/quix/elements/number-counter/view.php on line 24

Kazan İmalat Kapasitesi
[KG/AY]

500000


Notice: compact(): Undefined variable: script in /home/eenakabe/public_html/templates/tx_finance/quix/elements/number-counter/view.php on line 24

Boyama Kapasitesi
[M2/AY]

10000


Notice: compact(): Undefined variable: script in /home/eenakabe/public_html/templates/tx_finance/quix/elements/number-counter/view.php on line 24

DALGA DUVAR

DKP (CCR) 6112 A1 kalite soğuk haddelenmiş yekpare rulo sacın dalga duvar makinası ile işlenmesi ile petek haline getirilmiş trafo soğutma elemanlarına dalga duvar denir. 

Sac kalınlığı: 1,0~1,5 mm
Sac genişliği 300~1600mm
Fin yüksekliği: 50~400mm 
Finler arası mesafe: ≥43mm

DEVAMINI OKU

TRAFO KAZANI

Transformatölerin aktif kısımlarında oluşan ısıyı gidermek için trafoların soğutma sistemini ve dış etkilerden korunmasını sağlayan metal muhafaza kabına trafo kazanı denir. 

Trafolarda soğutma elemanı olarak dalga duvarlar veya radyatörler kullanılır.
Trafolar genleşme tipine göre genleşme depolu veya hermetik olarak iki tipte üretilir.

DEVAMINI OKU

Hakkımızda

Kurulduğu günden bugüne kadar birçok başarılı projeye imza atmış olan Akabe Enerji A.Ş., tecrübe, bilgi ve ticaret ahlakını trafo kazanı ve dalga duvar üretiminde sizlere sunmaktadır. Firmamız yüksek kaliteye sahip son teknoloji ürünlerin kullanıldığı üretim tesisinde müşteri memnuniyeti odaklı üretim yapmaktadır.

Akabe Enerji A.Ş.,olarak üretim ilkelerimiz;

  • İş ve işçi güvenliği
  • Toplam kalite yönetimi
  • Müşteri memnuniyeti
  • İlkeli ticaret
  • Ar&Ge çalışmaları
  • İnsan kaynakları yönetimi

Akabe Enerji A.Ş.’nin birinci önceliği üretim esnasında çalışanların sağlığı ve güvenliğidir. Gerekli risk analizleri, iş akış planları ve personel eğitimleri ile hem iş güvenliği hem de kaliteli ürün üretimi hedeflenmektedir. Kaliteli üretimin tabii sonucu ise ürün güvenliğidir. Ayrıca üretim tesisinde doğa dostu bütün tedbirleri alan Akabe, sınıfının en verimli ekipmanlarını kullanarak enerji verimliliği konusundaki hassasiyetini de göstermektedir.

Akabe Enerji A.Ş. %100 müşteri memnuniyeti ilkesi etrafında tesis ettiği alanında tecrübeli ve dinamik kadrosu, ticaret ahlakı ve Ar&Ge destek programı sayesinde her alanda öncü bir şirket olma idealine doğru hızla ilerlemektedir.

3000 m2 üretim alanı ve branşında uzman teknik kadrosu ile hizmet vermekte olan Akabe Enerji A.Ş.’nin başlıca hizmet verdiği alanlar şunlardır:

  • Dalga duvar üretimi,
  • Trafo kazan imalatı,
  • Yüzey hazırlama prosesi (Kumlama)
  • Boyama prosesleri (Daldırma, Sprey ve Akıtma Boya)Formun Üstü

 

MİSYONUMUZ

Müşterilerimizin beklentilerini istikrarlı kalite anlayışı ile karşılayarak değer yaratmayı esas alan kurumsal yapımız müşteri odaklı çalışma stratejimiz ve rekabetçi büyüme potansiyelimiz ile "en iyi" şekilde değerleri yönetmek.

Mühendislik ve yönetim bilimlerindeki en son teknolojik olanakları kullanarak daima yüksek kalite sağlayan Akabe Enerji A.Ş.’nin standartları, uluslararası kabul görmüş kalite standartlarına dayanmaktadır. Müşteri memnuniyetini ön planda tutarak insana, doğaya, çevreye ve topluma saygılı olarak sürdürmek, üstün nitelikli yapı anlayışını, kusursuz altyapı sistemleriyle birleştirme hedefini taşımaktadır.

 

VİZYONUMUZ

Kaliteyi bir yaşam biçimi olarak benimseyen, doğruluk ve güveni en önemli değerleri olarak koruyan Akabe Enerji A.Ş. kuruluşundan bu yana "insana saygı" ya dayanan yönetim anlayışı ile üretimde sektörün saygın şirketleri arasında adını farklı bir konuma yerleştirmiştir. 

Üstlendiği görevlerde farklılıklar oluşturarak kalıcı eserler yaratma hedefi ile kalite ve uygulama süresi açısından üstün başarı ile yürüten bir işletme olma özelliğimizi korurken, çağdaş ve modern Türkiye için ülkemiz ekonomisine katkımızı sürekli olarak arttırmaktayız,

 

KALİTE POLİTİKASI

Akabe Enerji A.Ş. yönetimi ve çalışanları; yapılan her şeyde kaliteyi ön planda tutmak ve kalite yönetim sistemi şartlarına, yasa ve mevzuatlara uymak ilkesini benimsemiş bulunmaktadır. Kalite sistemi bu doğrultuda oluşturularak, çalışan herkesin tam olarak katılımı amaçlanmıştır.

Müşterilerin ihtiyaç ve beklentilerini standart ve şartnameler doğrultusunda kaliteden ödün vermeden tam olarak karşılamak, yurt içi ve yurt dışı rekabet ortamında kaliteli üretimi artırarak, tüm çalışanlarımızla birlikte sürekli iyileşmeyi sağlamak, mevcut müşterilerimize yenilerini eklemek prensibimizdir.

Teknik ekibimiz hizmetinizde.
Teklifiniz 48 saatte elinizde.

TEKLİF İSTE

Ürün ve Hizmetlerimiz

Akabe Trafo fabrikasında imal edilen ürünler ve sunulan hizmetlere kısa bir bakış:

Dalga Duvar İmalatı

Akabe Trafo 1.2mm veya 1.5mm kalınlıkta 1600 mm genişlikte sac işleyerek müşteri projelerine uygun şekilde dalga duvar imalatı yapmaktadır.

Plazma Kesim & Büküm

CNC tabanlı tam otomatik plazma kesim makinamız ve abkant büküm makinalarımız sayesinde kazan ara imalatı olan kesim ve büküm işlemleri bünyemizde yapılmaktadır.

Kazan İmalatı

Akabe Trafo 1.2mm veya 1.5mm kalınlıkta 1600 mm genişlikte sac işleyerek müşteri projelerine uygun şekilde dalga duvar imalatı yapmaktadır.

Kazan Kaçak Testi

Transformatör ömrünü doğrudan etkileyen sızdırmazlık testi fabrikamızda bulunan test platformumuzda 0.30 Mbar basınç altında penetran sıvısı ile tahribatsız ölçüm yöntemi ile yapılmaktadır.

Kapak & Rezerve İmalatı

Hermetik ya da yağ genleşme depolu tipteki dağıtım ve güç transformatör kazanlarının imalatları projesine uygun şekilde yapılmaktadır.

Yüzey İşlemleri

İstenmesi durumunda kazanlara SA 2.5 kumlama yapılımaktadır. Müşteri isteğine bağlı olarak uygulanan sprey ya da akıtma boya ile fırınlama işlemi kazan dayanım süresini arttırmaktadır.