Akabe Trafo Enerji A.Ş.

Test

Transformatör ömrünü doğrudan etkileyen sızdırmazlık
testi fabrikamızda bulunan test platformumuzda 
0.30 Mbar basınç altında penetran sıvısı ile 
tahribatsız ölçüm yöntemi ile yapılmaktadır.


 • Kazan Kaçak Testi (Sızdırmazlık Testi) Nasıl Yapılır?

  Transformatör kazanlarının soğutma sisteminde kullanılan yağın kazan içerisinde muhafaza edilmesi ve miktarında eksilme olmaması transformatörün sağlıklı çalışması için gereklidir. Transformatör yağ miktarındaki eksilme transformatörün zaman içerisinde yanmasına sebep olacaktır.

  Akabe Trafo olarak kendi tasarladığımız test platformumuzda transformatör kazanının kaynak bölgelerine penetran sıvısı uygulanarak 0.30 bar basınç altında kazanlar 15 dakika bekletilir. Mor ışık altında fosforlu yeşil renk alan penetran sıvısının kaynak noktalarında dış yüzeyi çıkıp çıkmadığı göz ile izlenir.

  İki kez sıfır kaynak tespiti yapılıncaya kadar tekrar edilen test işlemi sonucu fabrikamızda sıfır kaçaklı transformatör kazanları imalatı yapılmaktadır.

  Üretilen her kazan için müşterilerimize kazan seri nosunu içeren test raporu verilmektedir.

Hakkımızda

Akabe Trafo olarak tecrübemizi üretime yansıtarak deneyimli ve dinamik personel kadromuz, etik değerlere saygılı ticaret anlayışımız, sürekli gelişim odaklı ARGE faaliyetlerimiz ile %100 müşteri memnuniyeti odaklı çalışan bir firmayız. Urfa (Koçören) Organize Sanayi bölgesinde bulunan 1000 m2 kapalı alana sahip tesisimizde yaptığımız üretim işlemleri aşağıdaki gibi özetlenebilir: 

 1. Plazma kesim
 2. Abkant büküm
 3. Dalga duvar üretimi (120 ton/ay)
 4. Trafo kazan üretimi (500 adet 400 KVA/ay)
 5. Yüzey hazırlık işlemleri
 6. Sprey ve akıtma boya ve fırınlama işlemleri.

Teknik ekibimiz hizmetinizde.
Teklifiniz 48 saatte elinizde.

TEKLİF İSTE

Ürün ve Hizmetlerimiz

Akabe Trafo fabrikasında imal edilen ürünler ve sunulan hizmetlere kısa bir bakış:

Dalga Duvar İmalatı

Akabe Trafo 1.2mm veya 1.5mm kalınlıkta 1600 mm genişlikte sac işleyerek müşteri projelerine uygun şekilde dalga duvar imalatı yapmaktadır.

Plazma Kesim & Büküm

CNC taBanlı tam otomatik plazma kesim makinamız ve abkant büküm makinalarımız sayesinde kazan ara imalatı olan kesim ve büküm işlemleri bünyemizde yapılmaktadır.

Kazan İmalatı

Fabrikamızda, 25 kva'dan 10.000kva'ya kadar dalga duvarlı ya da radyatörlü tip dağıtım ve güç trafolarının imalatı yapılabilmektedir.

Kazan Kaçak Testi

Transformatör ömrünü doğrudan etkileyen sızdırmazlık testi fabrikamızda bulunan test platformumuzda 0.30 Mbar basınç altında penetran sıvısı ile tahribatsız ölçüm yöntemi ile yapılmaktadır.

Kapak & Rezerve İmalatı

Hermetik ya da yağ genleşme depolu tipteki dağıtım ve güç transformatör kazanlarının imalatları projesine uygun şekilde yapılmaktadır.

Yüzey İşlemleri

İstenmesi durumunda kazanlara SA 2.5 kumlama yapılımaktadır. Müşteri isteğine bağlı olarak uygulanan sprey ya da akıtma boya ile fırınlama işlemi kazan dayanım süresini arttırmaktadır.