Akabe Trafo Enerji A.Ş.

Plazma Kesim ve Büküm

Akabe Trafo olarak, fabrikamızda;
200mm kalınlığa kadar sac kesimi ve
150mm ye kalınlığa kadar bükme
işlemi gerçekleştirebilmekteyiz.


PLAZMA KESİM BÜKÜM

Plazma kesim, iletken metallerin kesiminde kullanılan termal bir kesme metodudur. Kesme işleminde torç içinden akan gaza enerji verilir. Bu enerji ile iyonlaşan yüksek sıcaklıktaki plazma gaz akışı, nozul ağzından pozitif kutuplu malzemeye yönelir. Malzeme akan gazın jet etkisiyle itilir ve kesme işlemi gerçekleşir.

Plazma Kesimin Avantajları

  • Hassas kesim işlemi ve yüksek kesim hızı
  • Yüksek mekanik hassasiyeti
  • Eksen pozisyonlama hızı
  • Hassas lineer raylar üzerinde hareket eden X ve Y eksenleri

Abkant presler sac imalatında kullanılan press makineleridir. Sacabelli açılarda şekil vermek için kullanılmaktadırlar.

Plazma kesim ve abkant büküm işlemleri kazan kapağı ve tava imalatları gibi ara ürünlerin üretiminde kullanılır. Böylelikle Akabe Trafo olarak ve tüm üretim aşamalarında kontrol sahibi olarak tedarik süreçlerini kısaltmayı hedeflemekteyiz.

Fabrikamızda 200mm kalınlığa kadar sac kesimi ve 150mm ye kalınlığa kadar bükme işlemi geriçekleştirebilmekteyiz.

 

Hakkımızda

Akabe Trafo olarak tecrübemizi üretime yansıtarak deneyimli ve dinamik personel kadromuz, etik değerlere saygılı ticaret anlayışımız, sürekli gelişim odaklı ARGE faaliyetlerimiz ile %100 müşteri memnuniyeti odaklı çalışan bir firmayız. Urfa (Koçören) Organize Sanayi bölgesinde bulunan 1000 m2 kapalı alana sahip tesisimizde yaptığımız üretim işlemleri aşağıdaki gibi özetlenebilir: 

  1. Plazma kesim
  2. Abkant büküm
  3. Dalga duvar üretimi (120 ton/ay)
  4. Trafo kazan üretimi (500 adet 400 KVA/ay)
  5. Yüzey hazırlık işlemleri
  6. Sprey ve akıtma boya ve fırınlama işlemleri.

Teknik ekibimiz hizmetinizde.
Teklifiniz 48 saatte elinizde.

TEKLİF İSTE

Ürün ve Hizmetlerimiz

Akabe Trafo fabrikasında imal edilen ürünler ve sunulan hizmetlere kısa bir bakış:

Dalga Duvar İmalatı

Akabe Trafo 1.2mm veya 1.5mm kalınlıkta 1600 mm genişlikte sac işleyerek müşteri projelerine uygun şekilde dalga duvar imalatı yapmaktadır.

Plazma Kesim & Büküm

CNC taBanlı tam otomatik plazma kesim makinamız ve abkant büküm makinalarımız sayesinde kazan ara imalatı olan kesim ve büküm işlemleri bünyemizde yapılmaktadır.

Kazan İmalatı

Fabrikamızda, 25 kva'dan 10.000kva'ya kadar dalga duvarlı ya da radyatörlü tip dağıtım ve güç trafolarının imalatı yapılabilmektedir.

Kazan Kaçak Testi

Transformatör ömrünü doğrudan etkileyen sızdırmazlık testi fabrikamızda bulunan test platformumuzda 0.30 Mbar basınç altında penetran sıvısı ile tahribatsız ölçüm yöntemi ile yapılmaktadır.

Kapak & Rezerve İmalatı

Hermetik ya da yağ genleşme depolu tipteki dağıtım ve güç transformatör kazanlarının imalatları projesine uygun şekilde yapılmaktadır.

Yüzey İşlemleri

İstenmesi durumunda kazanlara SA 2.5 kumlama yapılımaktadır. Müşteri isteğine bağlı olarak uygulanan sprey ya da akıtma boya ile fırınlama işlemi kazan dayanım süresini arttırmaktadır.